9 marca w Kaszubskim Forum Kultury gościł Piotr Dziekanowski, autor kaszubskojęzycznych utworów science-fiction, kryminału, komiksów, reportaży i innych utworów. Był bohaterem kolejnego podwieczorku literackiego.
Podczas rozmowy z prowadzącym spotkanie Dariuszem Majkowskim opowiadał o swojej „kaszubskiej drodze”, debiucie literackim, czytelnikach swoich utworów i planach na kolejne książki. Jako że Piotr Dziekanowski jest redaktorem naczelnym tygodnika „Kurier Bytowski”, często pojawiał się też temat kaszubszczyzny w Bytowie i okolicy.

Nasz gość przekonywał, że warto szukać nowych form literackich, które będą przemawiać do różnych czytelników, zwłaszcza młodych.  Między innymi  właśnie dlatego uprawiam różne gatunki. Szukam swojej drogi, ale też staram się ciągle otwierać na nowych odbiorców – mówił podczas podwieczorku.

Jak zwykle podczas spotkań literackich była możliwość zadawania pytań. Dyskusja momentami stawała się bardzo gorąca i dotyczyła nie tylko książek Piotra Dziekanowskiego, ale też skomplikowanych losów bytowskich Kaszubów.
Na uczestników jak zwykle czekało ciasto i kawa, a po spotkaniu każdy mógł nabyć książki naszego gościa, w tym fotokomiks „Arbata” i komiksy „Szczeniã Swiãców”, „Wakacje w raju” oraz „Akademiô błotowëch żółwiów” (te dwa ostatnie pan Piotr przetłumaczył z języka polskiego).