Gratka dla kolekcjonerów i początkujących zbieraczy oraz dla wszystkich miłośników staroci i przedmiotów z duszą. 14 maja 2017 roku (niedziela) w Kaszubskim Forum Kultury przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 startuje Giełda Kolekcjonerska. Spotkania odbywać się będą w każdą drugą niedzielę miesiąca (z wyjątkiem sierpnia, gdyż wtedy jest Jarmark Dominikański) w godz. 10.00-12.00.

Osoby chcące wystawić swoje przedmioty powinny przyjechać co najmniej pół godziny wcześniej, aby je odpowiednio wyeksponować. Wskazane jest posiadanie na wystawiane rzeczy swojego składanego stolika. Podobnie jak na poprzednich giełdach, będzie można podziwiać przedmioty kolekcjonerskie, antyki oraz różnorodne starocie. Będzie można kupić, sprzedać lub wymienić się przedmiotami z kolekcji. Mile widziane będą osoby, które wystawią choćby kilka rzeczy. Sporo z wystawianych eksponatów jest związanych z historią Gdyni, Kaszub i szerzej Pomorza.

W pobliżu Kaszubskiego Forum Kultury znajduje się sporo bezpłatnych (w niedzielę) miejsc parkingowych. Wystawianie i wstęp bez opłat. O różnorodności wystawianych przedmiotów kolekcjonerskich najlepiej świadczą zdjęcia z poprzednich giełd.

Pierwsze Giełdy Kolekcjonerskie odbywały się w Muzeum Miasta Gdyni dzięki życzliwości ówczesnej dyrektor Dagmary Płaza-Opackiej.

W późniejszym czasie giełdy odbywały się w Domu Kultury w Rumi dzięki jego ówczesnemu dyrektorowi Ludwikowi Bachowi.

Znajdziemy odznaczenia, monety, banknoty, pocztówki i wiele innych…

Gdyńska Giełda Kolekcjonerska to miejsce spotkań i wymiany poglądów kolekcjonerów różnych dziedzin.

[:]