26 sierpnia udaliśmy się do Sulęczyna z czwartym transportem zebranych darów. Ich ilość była tak duża,
że wypełniliśmy cztery samochody, które podążyły do OSP Sulęczyno. Tym razem zebraliśmy je wyłącznie dzięki kolejnej edycji akcji przy parafii Św. Wawrzyńca w Gdyni Wielkim Kacku, przeprowadzonej przez Koło ZKP Gdynia Wielki Kack – dziękujemy ks. proboszczowi Jarosławowi Piotrowskiemu za pomoc w tym dziele. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy podarowali te cenne produkty.

W OSP Sulęczyno przyjął nas jej wieloletni prezes dh Andrzej Roda – człowiek, który przez lata wiele zrobił
dla miejscowej jednostki oraz rozwoju OSP w całym powiecie kartuskim. To właśnie on, w pierwszych dniach
po nawałnicy koordynował ogromną akcję w gminie Sulęczyno – z pewnością dzięki jego ogromnemu doświadczeniu udało się uczynić to w tak sprawny sposób.

UWAGA: akcja jest kontynuowana nadal. Jednak wchodzimy w jej kolejny etap. W pierwszych dwóch tygodniach po nawałnicy najbardziej były potrzebne produkty pierwszej potrzeby – żywność, środki opatrunkowe itp. Teraz czas na kolejny etap. Pragniemy uzupełnić mocno nadwyrężony stan sprzętu OSP Sulęczyno. Kolejne środki przekażemy na zakup kołnierzy ortopedycznych, pasów do noszy. Jeśli pozwolą nam na to zebrane środki
to planujemy także zakup umudurowania bojowego.

wpłaty na ten cel można wpłacać na konto ZKP Gdynia:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

W tytule proszę wpisywać: „pomoc dla OSP Sulęczyno”.

Kolejny raz pragnę podkreślić, że cały czas jesteśmy i będziemy w kontakcie z dowództwem  OSP Sulęczyno dh Robertem Roda i dh Andrzejem Roda. Ich wskazówki to gwarancja dla nas, że środki trafią na najbardziej potrzebne cele. Myślę, że nikt, szczególnie po sierpniowej nawałnicy nie ma wątpliwości, że inwestowanie w sprzęt pożarniczy i ratowniczy jest bardzo ważne. Pragnę także dodać, że strażacy-ochotnicy z OSP Sulęczyno
nie pobierają za swą pracę wynagrodzenia, całość środków wpłacanych za te działania przez Gminę Sulęczyno przekazują na utrzymanie i rozwój swej jednostki.

We wrześniu zaplanowaliśmy wspólnie z Kaszubską Fundacją Pomocy z Gdyni zbiórkę publiczną na ten cel.
Do pomocy włączą się także dwa gdyńskie licea ogólnokształcące. O szczegółach będziemy informować niebawem. Nie poprzestawajmy na krótkim zrywie. Z moich obserwacji wynika, że pomoc będzie potrzebna przez wiele miesięcy, trzeba to jednak czynić z sensem i kontakcie z miejscowymi jednostkami.

Andrzej Busler

prezes ZKP Gdynia

Zebrane dary podczas czwartego transportu. Fot. Andrzej Busler

Wśród zebranych darów znalazły się: żywność, środki opatrunkowe, rękawice robocze, szczotki itp.
Fot. Andrzej Busler

Świetlica OSP Sulęczyno. Fot. Andrzej Busler

Sztandar OSP Sulęczyno – jednostki o przeszło 100-letniej tradycji. Fot. Andrzej Busler

 

Poniżej linki do poprzednich naszych działań:

Trzeci raz w Sulęczynie

Drugi transport dotarł

Pierwszy transport dotarł

Pomóżmy w ważnej sprawie