23 sierpnia, po spotkaniu w Kaszubskim Forum Kultury, późnym wieczorem dotarliśmy do Sulęczyna z trzecim transportem zebranych darów. Kolejna edycja akcji przy parafii Św. Wawrzyńca w Gdyni Wielkim Kacku przeprowadzonej przez Koło ZKP Gdynia Wielki Kack oraz zbórce w Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni dała rezultat w postaci kolejnego transportu dla strażaków z OSP Sulęczyno. Dzięki ofiarności wielu gdynian, gdańszczan i rumian dostarczyliśmy sporo: wody mineralnej, konserw mięsnych, słodyczy oraz środków opatrunkowych. Dzięki sporym wpłatom pieniężnym  przekazanym przez Macieja Kosmulskiego, Marię Mrozińską, Witolda Bądkowskiego, Benedykta Reszkę, Franciszka Gurskiego, Danutę Krygier oraz Stowarzyszenie Społeczny Komitet Budowy Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 w Gdańsku przekazaliśmy kolejną porcję środków opatrunkowych. Część z tej kwoty zostanie wykorzystana podczas następnego transportu w sobotę – 26 sierpnia. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dary – te małe i większe – wszystkie są jednakowo ważne. Jest nam niezmiernie miło, że do naszej akcji przyłączyła się Miejska Biblioteka Publiczna
w Gdyni pomagając w rozpropagowaniu informacji o zbiórce. Kolejnym partnerem, który przyłączył się do naszych działań jest Teatr Maszoperia, działający przy gdyńskim Cechu Rzemiosł (szczegóły o tych działaniach poniżej).

UWAGA: akcja jest kontynuowana nadal. Jeśli ktoś z Państwa będzie chciał przekazać dary to można to zrobić
za pośrednictwem:

Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni (al. Piłsudskiego 18): poniedziałek 11:00-19:00

wtorek, środa, czwartek, piątek 9:00-17:00

parafii pw. Św. Wawrzyńca w Gdyni Wielkim Kacku (ul. Źródło Marii 18). Dary w tym miejscu można dostarczać w najbliższy piątek (25 sierpnia) w godz. 17.00-19.00 do przykościelnej kawiarenki „Przystań”.

podczas V KASZUBSKICH MASZOPERII TEATRALNYCH
Sekcja artystyczna Cechu Rzemiosła w Gdyni zaprasza w niedzielę 27 sierpnia 2017 r. o godz. 17.00 na kolejne już przedstawienie teatru Maszoperia w ramach V Kaszubskich Maszoperii Teatralnych. Tym razem będzie to spektakl „Hulaj dusza!” czyli… „Coś za coś”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc poszkodowanym przez sierpniową nawałnicę na Kaszubach. Szczegóły można znaleźć pod linkiem: kliknij tutaj.

wpłaty na pomoc po nawałnicy można przekazywać także na konto ZKP Gdynia:

82 1020 1853 0000 9902 0067 4812

W tytule proszę wpisywać: „pomoc po nawałnicy”.

Przekazane wpłaty zostaną przekazane na najbardziej potrzebne środki wskazane przez dowódcę OSP Sulęczyno dh Roberta Roda.

Bóg zapłac za dary oraz zaangażowanie w pomocy dla Sulęczyna

Andrzej Busler

prezes ZKP Gdynia

Dary przekazane w trzecim transporcie do Sulęczyna. Fot. Andrzej Busler

Bardzo dużo darów zebrano przy pafarii pw. Św. Wawrzyńca w Gdyni-Wielkim Kacku. Fot. Andrzej Busler