15 września udaliśmy się do Sulęczyna z kolejną partią zebranych darów dla tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Tym razem, był to w zdecydowanej większości sprzęt ratowniczy – kołnierze ortopedyczne i pasy do noszy. Strażacy z Sulęczyna, którzy prowadzili szeroką akcję ratowniczą po sierpniowej nawałnicy, zużyli większość swych zapasów sprzętowych tego typu, a są to produkty pierwszej potrzeby (szczególnie w ratownictwie drogowym). Zebrane środki pieniężne za pośrednictwem kół ZKP Gdynia – Wielki Kack oraz Północ, Teatru Maszoperia, Kaszubskiej Fundacji Pomocy, parafii Św. Wawrzyńca w Gdyni oraz większych wpłat naszych przyjaciół z Kartuz – dyrektor Muzeum Kaszubskiego Barbary Kąkol i przedsiębiorczyni Katarzyny Brzezińskiej z Wdzydz Kiszewskich, umożliwiły zakup łącznie 31 kołnierzy ratowniczych i 24 zestawów ratowniczych pasów mocujących. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali dary pieniężne, umożliwiające zakup sprzętu dla strażaków. W OSP Sulęczyno przyjął nas prezes dh Robert Roda – po rozmowie z dowódcą wiemy już, że następne środki (w ostatnich dniach na nasze konto wpłynęły kolejne dary) przeznaczymy na zakup łopat, siekier i latarek.
Jeśli ktoś z Państwa lub znajomych pragnie przekazać na ten cel środki to można to zrobić za pomocą przelewu na konto ZKP Gdynia
82 1020 1853 0000 9902 0067 4812
W tytule proszę wpisywać: „pomoc dla OSP Sulęczyno”.
W najbliższy weekend tj. 16 i 17 września w godz. 10.00-16.00, nasza zaprzyjaźniona organizacja ‒ Kaszubska Fundacja Pomocy przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek „Pomóżmy dzielnym Strażakom z OSP Sulęczyno” na terenie Centrum Handlowego „RIVIERA”  oraz na ulicach Gdyni. Kwestę przeprowadzą uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni  na zasadzie wolontariatu.
Andrzej Busler
prezes ZKP Gdynia

Do remizy w Sulęczynie dotarliśmy wieczorem. Fot. Andrzej Busler

Tym razem przywieźliśmy sprzęt ratowniczy. Fot. Andrzej Busler

Pasy do noszy. Fot. Andrzej Busler

Dostarczyliśmy także spory zapas ratowniczych kołnierzy ortopedycznych. Fot. Andrzej Busler