4 października odbył się kolejny spacer w ramach warsztatów „Kaszubska Gdynia”. Tym razem zwiedziliśmy, wspólnie z historykiem dr. Tomaszem Rembalskim, Oksywie. W trakcie spaceru mieliśmy okazję zobaczyć jeden z najstarszych kościołów na Pomorzu – pod wezw. Michała Archanioła. Poznaliśmy też historię tej świątyni, która była wielokrotnie  przebudowywana. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy też wielu ciekawostek związanych z historią Oksywia. W dalszej części spaceru udaliśmy się na cmentarz, odwiedzając groby zasłużonych postaci dla regionu i Polski m.in. Antoniego Abrahama czy księdza Antoniego Muchowskiego.  Dowiedzieliśmy się także wielu ciekawostek o życiu dawnych mieszkańców Oksywia. Mimo, że pogoda nie do końca dopisała zjawiło się ponad 20 osób.
Zapraszamy na kolejny spacer, tym razem po Cisowej, który rozpocznie się w sobotę 28 października o godzinie 12.00 przy kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego (róg ul. Kcyńskiej i Chylońskiej). Spacer poprowadzi przewodnik PTTK Jerzy Kąkol.
W trakcie wędrówki zobaczymy m.in. szkołę z II poł. XIX w., dom rodziny Prangów oraz historyczne centrum wsi. Spacer zakończymy na cmentarzu przy ul. Owsianej, gdzie spoczywają przedstawiciele rodzin zamieszkujących Cisowę od pokoleń.

Zachęcamy do zapoznania się z fotogalerią ze spaceru tutaj