Nie znaleziono zdjecia
W imieniu Teatru Maszoperia serdecznie zapraszamy 13 stycznia 2017 roku o godz. 18.15 na przedstawienie „Pałac Umarłych”, z którego cały dochód przeznaczony będzie na na rzecz poszkodowanych w ubiegłorocznej nawałnicy mieszkańców Kaszub i Pomorza.
Wznowiony po kilku latach seans teatralny pt. „Pałac Umarłych” czyli rzecz o nadziei narodzin… to początek cyklu pokazów tego poetycko-plastycznego widowiska w nowej przestrzeni jaką jest sala teatru Maszoperia w Domu Rzemiosła w Gdyni przy ul. 10 Lutego 33.
Nie jest to konwencjonalny spektakl, a raczej próba teatru, ciągłe przymierzanie się do jego stworzenia. Zostajemy zaproszeni do swoistego laboratorium na świadków rekonstruowania rzeczywistości po jakimś kataklizmie. Możemy wraz z autorem „wędrować” po scenie jak po cmentarzysku, szukając znaków życia; próbując choć na chwilę wskrzesić je we własnej wyobraźni. To jakaś buda jarmarczna, w której smutne lecz nie pozbawione okrucieństwa żałosne manekiny odgrywają swoje tragikomiczne przedstawienia. To sen… „Pałac Umarłych” to jedynie wieczne oczekiwanie na właściwy spektakl, oczekiwanie, w którym być może objawia się… pełnia teatru. Widowisko (realizowane w nietypowych przestrzeniach) oparte jest o technikę teatru lalek. Lalek – kukieł wielkości człowieka, a właściwie manekinów tworzonych i animowanych przez wykonawcę w trakcie przedstawienia. Czas trwania 90 min. Sala otwarta 15 min. przed spektaklem.
Więcej informacji o przedstawieniu:
http://www.maszoperia-art.com/…/maszope…/palac_umarlych.html
http://www.maszoperia-art.com/palac_umarlych.php
Wstęp: 30 zł lub dowolna kwota na powyższy cel.
Zainteresowanych udziałem w pokazie zachęcamy do rezerwowania miejsc. Kontakt tel. 732 309 687.
W końcu grudnia na ręce ZKP Gdynia wpłynęły podziękowania i życzenia od Gminy Sulęczyno za działania po nawałnicy: