23 i 24 czerwca br. w związku z obchodzonymi Dniami Morza, gdyński Plac Kaszubski jak za dawnych lat zamienił się w rynek. Odwiedzający mogli zaopatrzyć się praktycznie we wszystko, czego tylko ich dusze zapragnęły, począwszy od słodkich, kaszubskich truskawek z okolic Żukowa, przez przepyszne ciasta gospodyń z KGW z Sasina, książek o tematyce regionalnej aż do ubrań, poduszek i wielu innych dekoracji prezentujących motywy kaszubskie.

Stoisko Księgarni Kaszubsko-Pomorskiej CZEC. Fot. Żaneta Janicka

Każdy zainteresowany dzięki strażakom z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej PKM Gdynia mógł zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, a ponadto za sprawą studentów z gdyńskiej Wyższej Szkoły Administracji Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego wziąć udział w konkursie, odpowiadając na pytania związane z Kaszubami.

Mimo pogody, która nie zachęcała do wyjścia z domów, na placu Kaszubskim nie zabrakło osób, które oprócz podziwiania ulokowanej nieopodal wystawy „Serce Gdyni – plac Kaszubski i jego mieszkańcy w dawnej fotografii”, chętnie zaglądały do kramów i częstowały się śledziami po gdyńsku z dodatkiem ekologicznej aronii.

W trakcie degustacji jedynych w swoim rodzaju śledzi po gdyńsku. Fot. Ewa Nowicka

 

Więcej zdjęć znajduje się tutaj.