11 lipca 2018 roku w Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni miała miejsce pierwsza z czterech projekcji filmowych z serii „Letnie kino w KFK”. Projekt ten postanowiliśmy rozpocząć od wyświetlenia jednego z najbliższych sercu gdynian filmu, a mianowicie „Miasto z morza” w reżyserii Andrzeja Kotkowskiego na kanwie gdyńskiej trylogii Stanisławy Fleszarowej-Muskat „Tak trzymać”. Film ten jest opowieścią o pracy, miłości, nadziei, a przede wszystkim o początkach budowy portu gdyńskiego.
Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich przybyłych przez Jerzego Miotke – prezesa KFK, a szczególnie Eugeniusza Pryczkowskiego – prowadzącego cykl spotkań w naszym Forum oraz gościa specjalnego Zbigniewa Jankowskiego – aktora, odgrywającego jedną z głównych ról (stryja Łucki -Bernarda Konke).

Prezes KFK Jerzy Miotke oraz prowadzący Eugeniusz Pryczkowski witają gości przybyłych na pierwsze spotkanie . Fot. Ewa Nowicka

Zebrana widownia w skupieniu obejrzała cały film, a tuż po nim przyszedł czas na dyskusję. Jako pierwszy swą wypowiedzią podzielił się Zbigniew Jankowski. Poszerzył on wiedzę zgromadzonych o miejscach kręcenia konkretnych scen.
Następnie głos oddano publiczności, która chętnie zadawała pytania i opowiadała swoje rodzinne historie. Okazało się, że wielu z nich ma członków rodziny, którzy pracowali przy budowaniu naszego miasta. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem oraz wpisem do kroniki naszej instytucji.

Najwytrwalsi uczestnicy środowego spotkania. Fot. Ewa Nowicka

Już teraz zapraszamy na kolejny film „Pamięć. Tajemnica Lasów Piaśnickich”, który wyświetlimy 25 lipca niezmiennie o 17:30 w siedzibie KFK przy al. Piłsudskiego 18 w Gdyni.

Projekt „Letnie kino w KFK” jest współorganizowany przez Radę Dzielnicy Kamienna Góra oraz dofinansowany ze środków uzyskanych w ramach konkursu „Przyjazna dzielnica”.

Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej fotogalerii.