Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na wernisaż malarstwa Ewy Narloch-Kerszki, który odbędzie się w czwartek 6 czerwca o godzinie 17:30 w siedzibie KFK.

Ewa Narloch-Kerszka – absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni-Orłowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie studiowała na wydziale malarstwa i grafiki. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w 2002 roku w pracowni grafiki użytkowej. Aneks do dyplomu wykonała w pracowni malarstwa ściennego i witrażu. Ulubioną techniką artystki jest wklęsłodruk oraz linoryt. Stworzyła własny, wyróżniający się styl dzięki mieszaniu różnych technik graficznych oraz tworzeniu nowych, własnych, co pozwala bez trudu rozpoznać autorstwo jej prac. Zajmuje się również malarstwem na jedwabiu oraz grafiką projektową.

„Wyzwania są jak ścieżki, odgałęzienia z raz obranej drogi – sztuki. Kuszą, a ja idę by spróbować czegoś nowego, odnaleźć się w nowej technice, nowym materiale. Tych ścieżek jest wiele. Raz jest to witraż, raz malarstwo, mozaika, grafika, fotografia, wnętrza – słowem wszystko co pozwoli wyrzucić z siebie nieograniczoną ilość pomysłów i wizji. Droga ta nie daje odpoczynku, stawia nowe wyzwania…i mam nadzieję, że jest bez końca” – Ewa Narloch-Kerszka.