W środę 6 listopada w Kaszubskim Forum Kultury miało miejsce otwarcie szczególnej wystawy, budzącej ciekawość Najmłodszych i wzruszenie tych trochę Starszych. „Dziecięcych wspomnień czar – zabawa i szkoła naszych przodków” to zbiór eksponatów jakie kiedyś były używane do nauki i w zabawie. Zobaczą tu Państwo między innymi ławki szkolne wyposażone w kałamarze i pióra gęsie, liczydła, tabliczki do pisania i liczenia oraz stare podręczniki. Natomiast wśród umilaczy czasu wolnego znajdują się instrumenty, koń i krzesło na biegunach, wózki, lalki, pluszaki, gry planszowe, kołyska i wiele wiele innych.

Jedna ze szkolnych ławek wraz z wyposażeniem. Fot. Żaneta Janicka

Wspomnień czar udzielił się nie tylko dzieciom ale i opiekunom. Fot. Żaneta Janicka

Swoją obecnością zaszczycili nas właściciele Muzeum pod Dębową Górą w Kazimierzu, którzy użyczyli nam te piękne przedmioty „z duszą” – Irena i Franciszek Dzięgielewscy. Zaprezentowali przedmioty, które większość dzieci widziała po raz pierwszy w życiu i pokazali ich praktyczne zastosowanie co wzbudziło wśród najmłodszych ogromny entuzjazm.

Państwo Dzięgielewscy pokazują najmłodszym praktyczne zastosowanie przedmiotów wykorzystywanych dawniej do nauki. Fot. Żaneta Janicka

Zapraszamy do odwiedzania wystawy, która będzie dostępna do końca grudnia w godzinach pracy KFK.

Więcej zdjęć zobaczyć można tutaj.