Autorką plakatu jest studentka etnofilologii kaszubskiej – Małgorzata Walasek

18 kwietnia 2021 roku mija dziesięć lat od śmierci – Wojciecha Kiedrowskiego ‒ działacza kaszubsko-pomorskiego, wieloletniego redaktora naczelnego miesięcznika „Pomerania” i wydawcy. 

Kaszubskie Forum Kultury i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej wspólnie wydało książkę Wojciech Kiedrowski (1937-2011). Działalność wydawnicza: Kara Remusa, Arkun i Oficyna Czëc. Autorem publikacji jest Andrzej Busler.

Jest to pierwsze opracowanie dotyczące bogatej działalności wydawniczej Wojciecha Kiedrowskiego. W pewnym sensie zamyka ono książkową trylogię związaną z tą postacią. Jeszcze za jego życia w 2007 roku, z okazji 70. urodzin – grupa przyjaciół wspólnie z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wydała książkę Lew, Stolem, Budziciel, nawiązującą do jego życia i działalności. Rok po śmierci kaszubskiego wydawcy, w 2012 roku, przygotowano do druku wspomnieniową publikację Wojciech Kiedrowski. W hołdzie Wielkiemu Kaszubie. Wydawcą był wówczas gdyński oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Wydawnictwo Region. Wszystkie trzy książki łączy wspólny projekt okładki autorstwa prof. Włodzimierza Łajminga w różnych tonacjach kolorystycznych. Ostatnia z nich – zielona, nawiązuję do jednego z ulubionych kolorów Wojciecha – barwy przyrody i nadziei – dla przyszłości Kaszub.

Autor książki: „Wojciech Kiedrowski (1937-2011). Działalność wydawnicza: Kara Remusa, Arkun i Oficyna Czëc”

Najnowsza książka poświęcona Wojciechowi Kiedrowskiemu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książka „Lew, Stolem, Budziciel” nawiązuje do życia i działalności Wojciecha Kiedrowskiego.

Wszystkie trzy książki łączy wspólny projekt okładki autorstwa prof. Włodzimierza Łajminga.