W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym spotkali się finaliści szóstej edycji konkursu Wiedzy o Gdyni dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Finał odbył się w dwóch kategoriach. Rozpoczęto od rywalizacji uczniów ze szkół podstawowych. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 2 pytania, z którymi nie poradził sobie na wcześniejszym etapie konkursu. W kolejnych zdaniach uczestnicy musieli np. rozszyfrować skróty gdyńskich instytucji, odpowiedzieć na 10 etapowy test oraz rozpoznać pomniki od szczegółu do ogółu. W tej ostatniej konkurencji nie zabrakło najnowszego gdyńskiego pomnika, czyli Tadeusza Wendy.

W tej kategorii pierwsze miejsce zajął Miłosz Mierkiewicz, natomiast drugie  miejsce zajął Mateusz Stój, a trzecie Aleksander Złoch.

W kategorii szkół ponadpodstawowych wygrał Kacper Bober. Drugie miejsce zajął Zbigniew Borek. Trzecie zaś Dominik Sarniak.

Finałowe rozgrywki prowadziła radna Elżbieta Sierżęga wspólnie z Mariką Domozych i Lechosławem Dzierżakiem. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali członkowie jego Komitetu Naukowego: pisarka Małgorzata Sokołowska, prezes Kaszubskiego Forum Kultury i Rady Oddziałów Północnych Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Andrzej Busler, profesor dr hab. Tadeusz Palmowski i dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Wojciech Jankowski.

Fot. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Fot. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Fot. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Fot. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Fot. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni