11 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu „Wiedzy o regionie”.

Konkurs został objęty patronatem naukowym przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, natomiast patronat honorowy sprawowali: Marszałek Województwa Pomorskiego, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Polska Izba Turystyki Oddział w Gdańsku, Prezydent Miasta Gdyni, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie w Gdyni oraz Kaszubskie Forum Kultury.

W jury zasiedli: dr Monika Gut-Winiarska z Wyższej Szkoły Turystki i Hotelarstwa z Gdańska, Jolanta Głodowska ze Szkoły Podstawowej nr 26 z Gdyni, Bogdan Donke z Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej,  Krzysztof Nowocin z firmy Exit oraz Andrzej Busler – prezes Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni.

Mimo czasu pandemicznego i związanych z tym utrudnień, do finału zakalikowało się siedem uczestniczek z następujących szkół województwa pomorskiego: I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie, Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku, II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku.

Podczas finału uczestnicy rozwiązywali test wiedzy o województwie pomorskim, a następnie przedstawiali w formie prezentacji multimedialnej wybrane miejsce w regionie. Spośród finalistów jury wyłoniło trójkę laureatów:

I miejsce – Marzena Krapkowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach

II miejsce – Nikola Bronk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

III miejsce – Karolina Jankowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie

Serdecznie gratulujemy Laureatom oraz pozostałym Uczestnikom wraz przygotowującymi ich Nauczycielami.

Zapraszamy do →GALERII ZDJĘĆ

 

Pierwsza część obejmowała test wiedzy o woj. pomorskim. Fot. Ewelina Orlikowska

Jury konkursu. Fot. Ewelina Orlikowska

Dyrektor ZSHG Bogusława Flisykowska z uczestniczkami i jury konkursu. Fot. Ewelina Orlikowska