Dzieła twórców ludowych, którzy brali udział w sierpniowym plenerze w Gdyni-Oksywiu, można podziwiać w Kaszubskim Forum Kultury.

13 października odbył się wernisaż wystawy, na jaką składają się obrazy na płótnie i na szkle oraz plecionki i prace wyhaftowane kaszubską złotnicą. Wszystkie te dzieła stworzyły artystki uczestniczące w tegorocznym Plenerze Twórców Ludowych: Bogusława Bach, Regina Białk, Zofia Botulińska, Teresa Ellwart, Anna Erdmańczyk, Danuta Gacek, Zofia Mielke, Alicja SerkowskaTeresa Uzdrowska-Szlagowska.

Wernisaż rozpoczął się od koncertu akordeonowego Tadeusza Korthalsa, który zaprezentował utwory po kaszubsku i o Kaszubach (niektóre wspólnie wykonali wszyscy uczestnicy spotkania).

Następnie prezes Kaszubskiego Forum Kultury Andrzej Busler wspólnie z radnym Miasta Gdyni Zenonem Rohde wręczyli kwiaty autorkom prac.

W imieniu twórców wystąpiła Alicja Serkowska, która omówiła dzieła, jakie znalazły się na wystawie, i podziękowała organizatorom oksywskiego pleneru (wśród nich była obecna na wernisażu członkini zarządu KFK Danuta Krygier).

Wystawę twórców ludowych można oglądać w siedzibie Forum w Gdyni (al. Marszałka Piłsudskiego 18) do końca roku.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ Z WERNISAŻU

oraz GALKERII DZIEŁ ARTYSTEK

Fot. Renata Gleinert

Fot. Dariusz Majkowski

Fot. Renata Gleinert

Fot. Dariusz Majkowski