Serdecznie zapraszamy na promocję książki Darii Kaszubowskiej Wierny Bogu i Kaszubom. Księga życia księdza Bronisława Szymichowskiego.

Publikacja ta jest poświęcona wieloletniemu proboszczowi w Pomieczynie, kapłanowi, który służył m.in. w 66 Kaszubskim Pułku Piechoty, w czasie II wojny światowej był członkiem TOW „Gryf Kaszubski”, później TOW „Gryf Pomorski”, a po wkroczeniu Armii Czerwonej na Pomorze został zesłany do łagru.

Promocja odbędzie się 5 listopada 2021 r. w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni przy al. Piłsudskiego 18. Początek o godz. 17.00

Daria Kaszubowska – ur. w 1988 roku, pochodząca z Kaszub pisarka i autorka tekstów, szczególnie o tematyce historycznej, pedagog, dziennikarka i działaczka społeczna. Laureatka wielu nagród literackich m.in. Grand Prix w XXXV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. M. Stryjewskiego w Lęborku w 2020 roku. Współautorka relacji Stutthof jidze. Marsz śmierci we wspomnieniach mieszkańców Pomieczyna i okolic wydanych w 2017 roku przez Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Pomieczynie.