W poniedziałek 29 listopada w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury odbyły się powiatowe eliminacje konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô.

Jak podkreślali jurorzy, stały one na wysokim poziomie, zwłaszcza w kategorii dorosłych, w jakiej wystartowało aż siedmiu uczestników. Komisja konkursowa (Judyta Śliwińska – przewodnicząca, Andrzej Busler, Franciszek Gurski i Dariusz Majkowski) miała trudne zadanie, a o wyborze najlepszych decydowały drobne szczegóły. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano Pawłowi Wittbrodtowi, drugie Annie Selin, a trzecie Brunonowi Królowi i Renacie Gleinert.

Gratulujmy zwycięzcom i wszystkim, którzy zdecydowali się na udział w konkursie.

W młodszych kategoriach również nie brakowało emocji. Dzieci i młodzież byli dobrze przygotowani, poradzili sobie z trudnymi tekstami, a także ze stresem. Decyzją jury powiat gdyński będą reprezentować w regionalnym finale: Ewa Selin, Zuzanna Mechlińska, Aniela Wierbik oraz Natalia Mechlińska.

Dziękujemy uczestnikom, nauczycielom i rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniach do tegorocznej edycji Méstra, której wielki finał odbędzie się już 10 grudnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Osobne podziękowania kierujemy do firmy Księgarni Czec, która współufundowała nagrody dla wszystkich uczestników powiatowych eliminacji w Gdyni.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ.

Fot. Renata Gleinert

Fot. Kaszubskie Forum Kultury

Fot. Renata Gleinert

Fot. Renata Gleinert