Od kilku miesięcy w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni trwa projekt Bëlny Mecenas – Prawniczy Program Stażowy / Mecenas Prawniczy Program Stażowy.

Realizują go cztery kancelarie prawne: INTESA Małkowski Wojdak i Partnerzy Radcowie Prawni z Gdańska, Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Jacek Jerzemowski z Gdańska, Żuraw Gierszewski spółka jawna z Gdańska oraz Burzak Okoń i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych spółka komandytowa z Gdyni z sektorem pozarządowym ‒ Nadbałtyckim Stowarzyszeniem „Trans-Misja”, Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim Oddziałem w Gdyni oraz Kaszubskim Forum Kultury. Ostatnim niezwykle ważnym partnerem scalającym te działania jest Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, a w szczególności Wydział Prawa i Administracji tej uczelni.

16 marca br. odbyło się kolejne spotkanie w ramach tego cyklu. Tematycznie było ono związane z kaszubszczyzną ‒ obrazem współczesnych Kaszub oraz sytuacją prawną języka kaszubskiego i Kaszubów. Spotkanie poprowadzili: dr Dariusz Majkowski i prezes Kaszubskiego Forum Kultury Andrzej Busler.

Fot. Natalia Drężek