Kaszubskie Forum Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni zapraszają na promocję książki Andrzeja Wincentego Perepeczki ‒ Zbyszek z Gdyni. Publikacja ukazała się nakładem Oficyny Verbi Causa Małgorzaty Sokołowskiej. To opowieść o latach 30. XX wieku oraz o II wojnie światowej i okupacji widziana oczami chłopca. Urodzony w 1930 roku w Gdyni, patrzy na świat z radością, podziwia nowe domy, okręty i statki zawijające do portu, z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 1 września 1939 roku…

Promocja odbędzie się dnia 1 marca o godz. 17:00 w naszej siedzibie przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18. Gościem spotkania będzie wydawca – Małgorzata Sokołowska. Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny.

Andrzej Wincenty Perepeczko (1930) – starszy oficer mechanik okrętowy, wykładowca i b. dziekan Wydziału Mechanicznego WSM, laureat szeregu nagród literackich, jest autorem ponad 120 książek – głównie marynistycznych i historycznych, ale także dla dzieci i młodzieży: m.in. cieszący się wielką popularnością cykl ośmiu powieści o Dzikiej Mrówce oraz książki poruszające trudny temat II wojny: „Wojtek warszawiak”, „Irenka z Wilna”, „Jędrek chłopak ze Lwowa”, „Jurek Poleszuk” (a na druk czeka „Kazik z warszawskiej Starówki”).