Za nami teatralna uczta w gdyńskim Konsulacie Kultury. W sobotni wieczór ‒ 29 kwietnia ‒ obejrzeliśmy spektakl „Tango” Sławomira Mrożka w reż. Alicji Balcerzak, wystawiony przez amatorską grupę teatralną „Teatr w kinie” z Darłowa. Na widzów czekała niezwykle ciekawa, współczesna interpretacja dzieła Sławomira Mrożka i świetna gra aktorska. Wielkie brawa dla reżyser Alicji Balcerzak i aktorów: Joanny Lebieckiej, Tomasza Cieślika, Magdaleny Lokś, Wojciecha Krakowiaka, Agnieszki Kostrzewińskiej i Karoliny Mordak. „Tango” to dramat z pozoru oparty na grotesce, łączeniu konwencji, absurdzie jest w efekcie opowieścią o zagrożeniu dyktaturą, ale także o buncie, który może doprowadzić do upadku wartości i anarchii, a co za tym idzie ‒ narodzenia się systemu totalitarnego.

W gdyńskiej odsłonie spektaklu pojawiły się elementy w scenografii i kostiumach nawiązujące do kaszubskich i morskich korzeni miasta przygotowane przez etnodesignerkę ‒ Małgorzatę Bądkowską oraz twórczynię ludową ‒ Izabelę Denc.

Po spektaklu rozmowę z twórcami poprowadziła red. Tatiana Slowi z Radia Gdańsk.

Partnerami wydarzenia byli: Kaszubskie Forum Kultury, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Gdyni i Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Serdecznie polecamy „Teatr w Kinie” z Darłowa ‒ niezwykłą inicjatywę tworzoną przez pasjonatów.

Dzień później mieliśmy okazję oprowadzić grupę z Darłowa podczas krótkiego spaceru po Śródmieściu Gdyni. Historię naszego miasta przybliżył w skrócie Andrzej Busler ‒ prezes KFK. Kulminacyjnym punktem naszej wędrówki była wizyta w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury.

 

Fot. Natalia Drężek

Więcej zdjęć w naszej GALERII.