18 maja br. w Bistro Jazz Kitchen na Akademii Pomorskiej w Słupsku odbył się wieczór kaszubskiej poezji kobiecej. Projekt był realizowany przez Akademickie Koło Kaszubskie Akademii Pomorskiej w partnerstwie ze Szkołą Doktorską tejże uczelni oraz Kaszubskie Forum Kultury z Gdyni i gdyńską księgarnią CZEC.

Podczas blisko godzinnej wanogi poetyckiej prezentowano wiersze: Krystyny Muzy, Idy Czai, Doroty Wilczewskiej, Elżbiety Bugajnej, Jaromiry Labuddy, Karoliny Serkowskiej-Sieciechowskiej, Anny Różek, Ewy Warmowskiej, Hanny Makurat-Snuzik, Adeli Kuik-Kalinowskiej i w ramach poetyckiego dubiutu ‒ Tatiany Slowi. Kaszubską poezję prezentowały: recytatorki i dziennikarki Radia Gdańsk: Magdalena Kropidłowska i Tatiana Slowi. Autorem scenariusza i literackim przewodnikiem podczas wieczoru był Andrzej Busler – związany z AP w Słupsku oraz Kaszubskim Forum Kultury w Gdyni.

Wśród gości tego nastrojowego wieczoru znaleźli się: prof. Adela Kuik-Kalinowska i prof. Daniel Kalinowski, studentki i studenci z Filologii Polskiej AP oraz członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału w Słupsku.

Akademia Pomorska w Słupsku to uczelnia, która od lat wspiera badania i rozwój kaszubszczyzny. W 2023 roku AP zacieśniła współpracę pomiędzy gdyńską uczelnią – Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Kaszubskim Forum Kultury z Gdyni – kolejnym wspólnym przedsięwzięciem tych trzech podmiotów będzie realizowana we wrześniu br. konferencja naukowa związana z postacią Antoniego Abrahama. Tym razem, wspólne przedsięwzięcie będzie miało miejsce w Gdyni – mieście tak mocno związanym z patronem konferencji.

Więcej zdjęć w GALERII.