W piątek 26 stycznia w Kaszubskim Forum Kultury odbył się wernisaż wystawy poplenerowej kaszubskich twórców ludowych: Alicji Serkowskiej, Anny Erdmańczyk, Zofii Botulińskiej, Teresy Uzdrowskiej, Danuty Gacek, Teresy Ellwart, Reginy Białk, Gabrieli Zdolskiej oraz Alicji Grześkowiak.

Wernisaż rozpoczął się od wystąpienia Alicji Serkowskiej, która wspominała plener, jaki dał początek dziełom prezentowanym na wystawie. Odbył się on w Gdyni w dniach 29-31 lipca 2023 roku. Grupa artystów ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddziału Gdańskiego przez trzy dni korzystała z gościnnych progów Szkoły Podstawowej nr 40 im. Karola Olgierda Borchardta w Gdyni–Chyloni, zwiedzając przy okazji różne zakątki Gdyni wraz z prezesem KFK Andrzejem Buslerem.

O efektach swojej plenerowej pracy (i nie tylko) artystki obecne podczas wernisażu opowiadały zebranym gościom. Większość dzieł to obrazy na płótnie i na szkle. Poza tym na wystawie znalazły się kwiaty z bibuły oraz prace hafciarskie.

Dzieła uczestniczek zeszłorocznego pleneru można podziwiać do końca lutego w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury przy Al. Piłsudskiego 18 w Gdyni.

Więcej zdjęć w naszej GALERII.

Fot. Natalia Drężek

Fot. Natalia Drężek

Fot. Natalia Drężek

Fot. Natalia Drężek