W imieniu organizatora zapraszamy serdecznie na wyjątkową premierę filmową, która odbędzie się w piątek 22.03.2024 o godzinie 18:00 w Muzeum Miasta Gdyni!

Film fabularny „Tam, gdzie ptaki są farwné” to nowe, wyczekiwane dzieło fundacji „Aby chciało się chcieć”, która od lat w poprzez filmy uwiecznia i popularyzuje kaszubskie tradycje, historię i wierzenia, dokumentuje teraźniejszość i przekłada Kaszuby na język sztuki.

LINK DO POBRANIA BEZPŁATNYCH WEJŚCIÓWEK: https://bilety.muzeumgdynia.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=4150&idt=f5d96f1dce0122f425bb623df8d24351&d=3&idg=2&idw=229

Fabuła filmu fabularnego “Tam, gdzie ptaki są farwné”, poprowadzona w lekkiej formie wakacyjnej przygody dwóch autostopowiczek, prowadzi nas przez tereny powiatu puckiego. Bohaterki spotykają na swojej drodze nietuzinkowe postacie i ciekawe miejsca. Zarówno te pocztówkowe jak i te rzadziej odwiedzane przez turystów. Całość okraszona jest elementami kaszubskiej kultury tradycyjnej w jej nordowej odsłonie.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Zatoń, odtwórcy głównych ról: Patrycja Teterycz, Weronika Formela, Joanna Pobłocka, Maksym Wiedemann oraz Maciej Dojczman.

Serdecznie zapraszamy!