Zapraszamy do oglądania wystawy fotograficznej poświęconej znanemu działaczowi społecznemu, redaktorowi i wydawcy Wojciechowi Kiedrowskiemu.

Fotografie prezentowane na wystawie (często nigdzie dotąd nieeksponowane i niepublikowane) pochodzą z archiwum Renaty Kiedrowskiej – żony kaszubskiego Redaktora. Ukazują one niewielki wycinek jego bogatego życiorysu i kontaktów z wieloma postaciami kaszubsko-pomorskiego świata.

Wystawę przygotowało Muzeum Kaszubskie w Kartuzach wspólnie z KFK w Gdyni. Można ją oglądać w czerwcu i lipcu w siedzibie KFK przy Al. Piłsudskiego 18.

18 kwietnia minęło dziesięć lat od śmierci Wojciecha Kiedrowskiego. W związku z tą rocznicą m.in. została odsłonięta pamiątkowa tablica przy Muzeum Kaszubskim w Kartuzach → https://kaszubskieforumkultury.pl/2021/04/20/dziesiata-rocznica-smierci-wojciecha-kiedrowskiego/ . Wydano też publikację nawiązującą do Jego bogatej działalności → https://www.youtube.com/watch?v=feAqtmwP37w. W oba projekty zaangażowane było Kaszubskie Forum Kultury.